Gabinet stomatologiczny

Odbudowy estetyczne, leczenie kanałowe, chirurgia

Kompleksowe leczenie

Gabinet stomatologiczny Architektura Uśmiechu w Kielcach, mając na uwadze komfort leczenia Pacjentów, rozszerzył swoją działalność o zakres stomatologii zachowawczej (ogólnej). Dzięki wsparciu naszego zespołu możemy leczyć Państwa w sposób kompleksowy i interdyscyplinarny. Dodatkowo jedna osoba w postaci Opiekuna Pacjenta koordynuje Wasze leczenie na wielu płaszczyznach (ortodontycznej, zachowawczej oraz protetycznej). Poniżej przedstawiamy część naszej oferty.

Wypełnienia kompozytowe (estetyczne)

Wypełnienia kompozytowe (estetyczne)

Wykonywane w naszym gabinecie każde wypełnienie kompozytowe, potocznie zwane plombami, traktowane jest jako wypełnienie estetyczne. Koferdam (ślinochron) czy znieczulenie nie wymagają dodatkowej dopłaty.

Ze szczegółowymi informacjami na temat wypełnień estetycznych, a także etapami ich wykonania mogą się Państwo zapoznać w jednym z naszych artykułów dostępnym pod linkiem.

Ceny wypełnień dostępne są w naszym cenniku i wahają się od 250 do 400 zł, w zależności od rozległości odbudowy.

Wypełnienia glasjonomerowe

Są to wypełnienia zazwyczaj uważane za tymczasowe, jednakże ich trwałość może być zaskakująco długa. W porównaniu do materiałów kompozytowych wykazują się gorszą estetyką i wytrzymałością mechaniczną. Ogromną zaletą glasjonomerów stosowanych w naszym gabinecie jest ich działanie lecznicze – uwalniają związki fluoru, przeciwdziałając próchnicy. Stosowane są często u dzieci, zwłaszcza w przypadku próchnicy głębokiej, gdzie staramy się za wszelką cenę nie dopuścić do utraty żywotności zęba i następowego leczenia kanałowego.

Licówki kompozytowe – bonding

Licówki kompozytowe, inaczej nazywane bondingiem, to procedura polegająca na pełnej odbudowie zębów, wykonywana przy użyciu materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych. Lekarz może poprawić kształt zęba oraz zniwelować występujące na jego powierzchni przebarwienia. Ważne jest, aby takie odbudowy były wykonywane w oparciu o nie tylko estetykę, ale również fizjologię zgryzu. Licówki kompozytowe są tańszą alternatywą dla ceramicznych (porcelanowych). Ich niezmierną zaletą jest możliwość wykonania licówki na jednej wizycie. Wadą natomiast mniejsza trwałość w porównaniu do ceramicznych.

Licówki kompozytowe – bonding Licówki kompozytowe – bonding


DIAGNOSTYKAkonsultacja protetyczna

Lekarz przeprowadza dokładne badanie stomatologiczne i omawia z Pacjentem możliwe rozwiązania. Wykonywana jest pełna dokumentacja niezbędna do przygotowania dalszych etapów leczenia. Zaliczają się do niej m.in. zdjęcia zewnątrz- oraz wewnątrzustne, a także skany 3D szczęki i żuchwy.

PLAN LECZENIACyfrowe projektowanie uśmiechu

Stosując nowoczesne rozwiązania cyfrowe, lekarz na bazie pobranych wcześniej danych przedstawia symulowane efekty leczenia. Technika ta pozwala lepiej poznać oczekiwania Pacjenta, jak również znacząco poprawia klarowność komunikacji z lekarzem.

BONDINGWykonanie licówek kompozytowych

Staramy się przeprowadzić cały zabieg na jednej wizycie, przez co etap ten jest najdłuższy. Pacjent powinien przygotować się minimum na 2-3 godzinny pobyt w gabinecie. Zgodnie z wcześniej omówionymi założeniami lekarz wykonuje licówki kompozytowe, wykorzystując materiały najwyższej jakości.

KONTROLAWizyta kontrolna

Po około dwóch tygodniach zapraszamy Pacjenta na bezpłatną kontrolę. W razie potrzeby podczas tej wizyty możemy przeprowadzić drobne korekty wykonanej pracy. Po badaniu wykonujemy również zdjęcia efektów leczenia.

Leczenie kanałowe – Kielce

Leczenie endodontyczne, nazywane kanałowym, to często niezbędny zabieg ratujący ząb, w którym rozwija się stan zapalny miazgi. W naszej placówce Architektura Uśmiechu w Kielcach oferujemy profesjonalne usługi z zakresu leczenia kanałowego, zapewniając Pacjentom maksymalny komfort i opiekę na najwyższym poziomie. Doświadczony zespół stomatologów z Kielc wykorzystuje wyłącznie najnowocześniejszy sprzęt, aby zapewnić Państwu bezbolesne leczenie. Z racji tego, że miazga zęba jest silnie unerwioną tkanką, zastosowanie skutecznego znieczulenia miejscowego przy leczeniu endodontycznym jest konieczne. Pozwoli to dentyście na dokładne oczyszczenie zęba z miazgi, a Pacjentowi oszczędzi bólu i stresu. Nasz zespół w Kielcach na każdym kolejnym etapie przeprowadzanego zabiegu objaśnia aktualny postęp, co pozytywnie wpływa na Państwa pewność w gabinecie. W celu umówienia się na zabieg leczenia kanałowego w placówce Architektura Uśmiechu w Kielcach zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.