Gabinet stomatologiczny

Odbudowy estetyczne, leczenie kanałowe, chirurgia

Kompleksowe leczenie

Gabinet Architektura Uśmiechu mając na uwadze komfort leczenia Pacjentów rozszerzył swoją działalność o zakres stomatologii zachowawczej (ogólnej). Dzięki wsparciu naszego zespołu możemy leczyć Państwa w sposób kompleksowy i interdyscyplinarny. Dodatkowo jedna osoba w postaci Opiekuna Pacjenta koordynuje Państwa leczenie na wielu specjalizacjach (ortodontycznej, zachowawczej i protetycznej). Poniżej przedstawiamy część naszej oferty.

Wypełnienia kompozytowe (estetyczne)

W naszym gabinecie każde wypełnienie kompozytowe, potocznie zwane plombami, traktowane jest jako wypełnienie estetyczne. Koferdam (ślinochron) czy znieczulenie nie wymagają dodatkowej dopłaty.

Ze szczegółowymi informacjami na temat wypełnień estetycznych, a także etapami ich wykonania mogą się Państwo zapoznać w jednym z naszych artykułów dostępnym pod linkiem.

Ceny wypełnień dostępne są w naszym cenniku i wahają się od 200zł do 400zł w zależności od rozległości odbudowy.

Wypełnienia glasjonomerowe

Są to wypełnienia zazwyczaj uważane za tymczasowe, jednakże ich trwałość może być zaskakująco długa. W porównaniu do materiałów kompozytowych wykazują się gorszą estetyką i wytrzymałością mechaniczną. Ogromną zaletą glasjonomerów stosowanych w naszym gabinecie jest ich działanie lecznicze - uwalniają związki fluoru - przeciwdziałając próchnicy. Stosowane często u dzieci, zwłaszcza w przypadku próchnicy głębokiej, gdzie staramy się za wszelką cenę nie dopuścić do utraty żywotności zęba i następowego leczenia kanałowego.

Licówki kompozytowe - bonding

Licówki kompozytowe, inaczej nazywane bondingiem, są pełną odbudową zębów wykonywaną materiałami kompozytowymi. Lekarz może poprawić kształt zęba oraz zniwelować występujące przebarwienia. Ważne jest, aby takie odbudowy były wykonywane mając na uwadze nie tylko estetykę ale również fizjologie zgryzu. Licówki kompozytowe są tańszą alternatywą licówek ceramicznych (porcelanowych). Ich niezmierną zaletą jest możliwość wykonania licówki na jednej wizycie. Wadą natomiast mniejsza trwałość w porównaniu do licówek ceramicznych.  


Diagnostykakonsultacja protetyczna

Lekarz przeprowadza dokładne badanie stomatologiczne, omawia z Pacjentem możliwe rozwiązania. Wykonywana jest pełna dokumentacja niezbędna do przygotowania dalszych etapów leczenia. Są to między innymi zdjęcia zewnątrz i wewnątrzustne, skany 3d szczęki i żuchwy.

Plan leczeniaCyfrowe projektowanie uśmiechu

Stosując nowoczesne rozwiązania cyfrowe, Lekarz na bazie pobranych wcześniej danych przedstawia symulowane efekty leczenia. Technika ta pozwala lepiej poznać oczekiwania Pacjenta, znacząco poprawia klarowność komunikacji Lekarza z Pacjentem.

Bondingwykonanie licówek kompozytowych

Staramy się wykonać cały zabieg na jednej wizycie, przez co etap ten jest najdłuższy. Pacjent powinien przygotować się minimum na 2-3 godzinną wizytę w gabinecie. Zgodnie z wcześniej omówionymi założeniami Lekarz wykonuje licówki kompozytowe wykorzystując materiały najwyższej jakości.

Kontrolawizyta kontrolna

Po około dwóch tygodniach zapraszamy Pacjenta na bezpłatną wizytę kontrolną. W razie potrzeby podczas tej wizyty możemy przeprowadzić drobne korekty wykonanej pracy. Na tej wizycie wykonujemy również zdjęcia efektów końcowych leczenia.