Leczenie ortodontyczne w Kielcach

Leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych

Podstawową dziedziną stomatologii, którą zajmujemy się w naszym gabinecie, jest ortodoncja. Współczesne podejście do niej wymaga spojrzenia na leczenie Pacjenta interdyscyplinarnie. Najlepsze efekty można osiągnąć przez połączenie ortodoncji z leczeniem protetycznym oraz periodontologicznym.

Przebieg pierwszej wizyty u ortodonty – Kielce 

Już podczas rejestracji telefonicznej, a w przypadku rezerwacji online przy telefonicznym potwierdzeniu wizyty, opiekun Pacjenta udzieli Państwu niezbędnych informacji na temat przebiegu pierwszej wizyty w naszej placówce. Ważne, aby zabrali Państwo ze sobą zdjęcia RTG, które już posiadacie (panoramiczne oraz cefalometryczne). Warto również przypomnieć sobie, czy leczenie ortodontyczne było już kiedyś przeprowadzane (np. w dzieciństwie aparatami wyjmowanymi).

Podczas pierwszej wizyty lekarz specjalista wykona badanie zewnątrz- i wewnątrzustne, a następnie przeprowadzi z Państwem szczegółowy wywiad lekarski, przedstawiając swoje zalecenia. Kolejny krok to poznanie Waszych oczekiwań w stosunku do leczenia ortodontycznego. Jeżeli okaże się, że profilaktyka na tym etapie jest konieczna, w naszej placówce Architektura Uśmiechu w Kielcach możemy przedłużyć pierwszą konsultację z ortodontą i wykonać pełną diagnostykę ortodontyczną lub też zaproponować dogodny termin wizyty diagnostycznej.

Wstępna diagnostyka ortodontyczna przed założeniem aparatu stałego w Kielcach

W Architekturze Uśmiechu w Kielcach na pełną diagnostykę u ortodonty składają się dwie wizyty. Pierwsza to pobranie danych Pacjenta do dalszej analizy. Wykonujemy cyfrowe zdjęcia wewnątrz- i zewnątrzustne, a także skany na modele diagnostyczne oraz przeprowadzamy szczegółowe badanie ortodontyczne. Z takim kompletem danych ortodonta potrzebuje od 1 do 2 tygodni na przygotowanie indywidualnego planu leczenia.

Na kolejnej wizycie w naszej kieleckiej placówce lekarz ortodonta po przeanalizowaniu danych z diagnostyki układa szczegółowy harmonogram leczenia wraz z wariantowym kosztorysem. Plan ten jest dokładnie omawiany z Pacjentem przed przystąpieniem do leczenia. Dalsze etapy przebiegają analogicznie, zgodnie z zaakceptowanym przez niego planem.

Ortodonta przyjazny dla dzieci – Kielce 

Pierwsza wizyta u ortodonty to również pierwszy krok do zdrowego uśmiechu w przyszłości. Pracujący w Architekturze Uśmiechu w Kielcach lekarze ortodonci oferują kompleksową opiekę w trosce o prawidłowy rozwój zgryzu i zębów. Regularne wizyty u specjalisty przyjaznego najmłodszym mogą pomóc w wykryciu, a także skorygowaniu wad ortodontycznych już w młodym wieku, co przyniesie długotrwałe korzyści zarówno dla zdrowia jamy ustnej, jak i pewności siebie Państwa pociechy.