Bonding - galeria przypadków

licówki kompozytowe

Czym jest bonding?


Licówki kompozytowe nazywane również popularnie bondingiem są sposobem na szybką i estetyczną metamorfozę uśmiechu. Zabieg ten jest nieinwazyjny, wymaga jedynie niewielkiego zmatowienia szkliwa innymi słowy nie wymaga szlifowania zębów niezbędnych w klasycznej protetyce. Zabieg ten daje nam możliwość na zmianę kształtu, koloru i długości zęba. Co istotne bonding można wykonać na jednej wizycie, a efekt końcowy możemy modyfikować. 


W jakim celu wykonujemy bonding?

  • wspomagająco dla leczenia ortodontycznego
  • nadbudowy startych, uszkodzonych zębów
  • poprawa koloru i kształtu zębów
  • niewielkie korekcje rotacji, diastemy wychyleń zębów bez leczenia ortodontycznego
  • przebudowy zgryzu przed wykonaniem ostatecznych odbudów protetycznych - licówek ceramicznych lub koron
  • wyrównanie przebarwień zębów leczonych kanałowo
  • poprawienie estetyki zębów z licznymi wypełnieniami w strefach estetycznych


Diagnostykakonsultacja protetyczna

Lekarz omawia z Pacjentem zakres i możliwości odbudowy. Wykonywana jest dokumentacja medyczna potrzebna do dalszych etapów leczenia. Diagnostyka składa się ze zdjęć zewnątrz i wewnątrzustnyc, skanów na modele diagnostyczne oraz w razie potrzeby rentgenodiagnostyki.

Plan leczeniaCyfrowe projektowanie uśmiechu

Lekarz, aby lepiej poznać oczekiwania Pacjenta, wykonuje wizualizację odbudowy. Na tym etapie podejmowana jest ostateczna decyzja o zakresie planowanego zabiegu.

Bondingwykonanie licówek kompozytowych

W większości przypadków jest to jedna wizyta, której długość zależy od ilości odbudowywanych zębów. Powinniśmy się przygotować na około 2-3 godzinną wizytę.

Kontrolawizyta kontrolna

Bezpłatna kontrola, na której możliwe są jeszcze korekty wykoanej pracy. Umawiana w ciagu około 2 tygodni po wykonaniu bondingu.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Diastema czyli przestrzeń pomiędzy górnymi siekaczami może być spowodowana zaburzeniem wielkości zębów. Optymalny efekt estetyczny uzyskujemy przez bonding zębów.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Przedstawiamy efekty zespołowej pracy ortodonty i protetyka. Pacjent leczony niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi Once Aligner przez 6 miesięcy. Zęby wybielono metodą gabinetową PrevDent a następnie ich kształt poprawiony zabiegiem bondingu.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Odbudowa startych patologicznie zębów 11 i 21 przed leczeniem ortodontycznym, celem błyskawicznej poprawy estetyki uśmiechu.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Pacjent leczony ortodontycznie aparatami stałymi, odbudowa startych zębów po zakończeniu leczenia ortodontycznego.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Pacjent leczony ortodontycznie z zastosowaniem aparatów stałych, odbudowy startych zębów w łuku górnym i w łuku dolnym po zakończeniu leczenia ortodontycznego.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Odbudowa startych zębów siecznych centralnych szczeki w trakcie leczenia ortodontycznego celem poprawy estetyki uśmiechu na czas leczenia ortodontycznego.

Obraz przed leczeniem Obraz po leczeniu

Pacjent leczony aparatami nakładkowymi ONCE w obu łukach zębowych, po leczeniu ortodontycznym zęby wybielono metodą PrevDent i wykonano Bonding zębów siecznych w łuku górnym i w łuku dolnym

Umów wizytę dzięki rejestracji online wybierając "Konsultacja przed Bondingiem", lub telefonicznie pod numerem 535886005.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bondingu zapraszamy do naszego blogowego artykułu.