Standard Post with Image

Wybielanie zębów z zastosowaniem preparatu BlancOne Click jest dedykowane Pacjentom, którym zależy na szybkim i rozsądnym cenowo rozjaśnieniu koloru zębów. Szczególnie wtedy gdy zależy nam na szybkim efekcie, ponieważ zabieg jest znacznie krótszy od standardowego wybielania gabinetowego oraz nakładkowego.

Jakie są zalety wybielania bankietowego?

Do zalet zabiegu można zaliczyć: 

  • Krótki czas jego trwania – około 15-20 minut
  • Nie powoduje nadwrażliwości zębów zarówno w trakcie zabiegu wybielania jak i po jego zakończeniu
  • Jego delikatny skład i krótki czas stosowania nie powoduje podrażnienia dziąseł
  • Możliwość częstego powtarzania, nawet co 3 miesiące

Jak przygotować się do zabiegu wybielania? 

Wybielanie zębów metodą BlancOne Click dla najlepszych efektów powinno być poprzedzone pełną higienizacją zębów (skaling i piaskowanie). Pozwala to na usunięcie obecnego kamienia nazębnego oraz osadów. Jeżeli niedawno wykonano u Pacjenta higienizację, wystarczy sam zabieg piaskowania delikatnym piaskiem EMS Plus.  W przeciwieństwie do innych metod wybielania higienizacja i wybielanie zębów metodą BlancOne Click odbywa się na jednej wizycie.

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BlancOne Click?

Po pierwsze po oczyszczeniu zębów nakłada się na nie specjalny żel składający się z substancji wybielającej i aktywatora. Następnie żel poddaje się działaniu lampy emitującej światło niebieskie przez około 15 - 20 minut. Po tym czasie  usuwamy żel z powierzchni zębów. W efekcie zęby są perfekcyjnie oczyszczone oraz bielsze. Metoda ta pozwala na uzyskanie jaśniejszych zębów o 2-3 tony. Bezpośrednio po zabiegu nie ma konieczności stosowania białej diety. Efekt utrzymuje się średnio około 8 tygodni i jest ściśle zależny od nawyków dietetycznych Pacjenta. U osób niepalących i niepijących  barwiących napojów (zielona herbata, kawa, czerwone wino, potrawy z curry) efekt może utrzymywać się nawet do 3 miesięcy.

Jak często można wykonywać wybielanie zębów metodą BlancOne Click?

Ze względu na niskie stężenie preparatu BlancOne Click oraz zastosowanie do oczyszczania zębów delikatnego piasku EMS Plus, wybielanie można powtarzać przy okazji każdej higienizacji zgodnej ze szwajcarskim protokołem GBT – nawet co 3 miesiące.