Agnieszka Siuta

specjalista protetyki stomatologicznej

Absolwentka Collegium Medicum UJ w 2014 roku na kierunku lekarsko- dentystycznym. W czasie studiów zaangażowana w działalność Koła Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją. Rezydentka szkolenia specjalizacyjnego z protetyki stomatologicznej, jesienią 2020 zdała Państwowy Egzamin Specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty protetyki stomatologicznej. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Zawodowo swoje zainteresowania i przyszłość wiąże z protetyką, stomatologią zachowawczą i estetyczną. Prywatnie żona i mama dwójki maluchów. Fanka biegówek, gier planszowych i pieczenia ciast.

Zabiegi wykonywane przez Doktor Agnieszkę Siutę w gabinecie to między innymi:

  • leczenie protetyczne mosty, korony, licówki protezy ruchome
  • leczenie zachowawcze
  • wypełnienia estetyczne
  • bonding - zobacz galerię przypadków
  • leczenie kanałowe
Standard Post with Image

Bonding zębów, licówki kompozytowe.

Bonding, inaczej nazywamy licówką kompozytową, jest to metoda odbudowy zęba za pomocą cienkiej warstwy kompozytu. Kompozyt to inaczej materiał z którego wykonywane są wypełnienia zębów. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia, to znaczy, że nie wymaga szlifowania zębów. Bonding pozwala na zmianę kształtu i długości zęba. Możliwe jest dostosowanie koloru bondingu do koloru zębów Pacjenta lub wykonanie licówki w jaśniejszym odcieniu. Bonding można wykonać na jednej wizycie. Jest to zabieg odwracalny - możliwa jest jego zmiana lub całkowite zdjęcie z powierzchni zęba.

Czytaj więcej
Standard Post with Image

Wypełnienia estetyczne

Najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu leczenia stomatologicznego jest odbudowa zębów z ubytkami próchnicowymi. Aby ząb pełnił swoją funkcję prawidłowo bardzo ważne jest, aby odtworzyć jego budowę anatomiczną. Zniszczone w skutek próchnicy powierzchnie zgryzowe muszą być odtworzone, tak aby przywrócić pierwotny kształt zęba.

Czytaj więcej

Certyfikaty i szkolenia:

Nasz zespół