Bartłomiej Rudnik

Higienista stomatologiczny, opiekun pacjenta

Ukończył kierunek Higienista Stomatologiczny w szkole medycznej TEB Kraków uzyskując tytuł zawodowy. Absolwent Politechniki Krakowskiej, inżynier z zamiłowaniem do stomatologii.  W ramach pracy gabinetu pełni rolę higienisty, menadżera oraz opiekuna Pacjenta. Jako główny cel swojej pracy stawia profilaktykę i szerzenie wiedzy ogólnostomatologicznej wśród Pacjentów. Asystuje również czynnie w zabiegach stomatologicznych, oraz bierze udział w rejestracji Pacjentów.

W swoich planach snuje myśl o gabinecie całkowicie zdigitalizowanym, z zastosowaniem nowoczesnych technik skanowania, tomografii, rezonansu i taki też wraz z dr Magdaleną Rudnik wyznacza kierunek rozwoju dla Architektury Uśmiechu.

Prowadzi również własny blog o higienie stomatologicznej: higienista.pl

Z zamiłowania, jak prawie każdy inżynier stara się analizować wszystko co go otacza, by było lepiej, wygodniej i prościej. Lubi konstruować, zarówno w świecie komputerowych algorytmów, jak i realnym z otaczających go materiałów.  Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, po prostu czasem życie wydaje się zbyt krótkie, żeby coś osiągnąć.

Zabiegi wykonywane w gabinecie Architektura Uśmiechu to między innymi:

  • Higienizacja według protokołu GBT
  • Instruktaże higieny jamy ustnej
  • Dobór akcesoriów i określenie codziennej rutyny higienicznej dla danego Pacjenta
  • Wybielanie zębów metodą nakładkową
  • Higienizacje z rozjaśnieniem koloru zębów BlancOne Click
  • Wybielanie gabinetowe
  • Skaling, piaskowanie, fluoryzacja
  • Kontrola płytki nazębnej (Biofilm Disclosure)
  • Prowadzenie higieniczne Pacjenta ortodontycznego, protetycznego


Standard Post with Image

Bankietowe wybielanie zębów BlancOne Click

Wybielanie zębów BlancOne Click dedykowane Pacjentom, którym zależy na szybkim i rozsądnym cenowo rozjaśnieniu koloru zębów.

Czytaj więcej
Standard Post with Image

Higiena przy aparacie ortodontycznym

Podczas leczenia ortodontycznego bardzo ważną kwestią jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Zalegająca płytka nazębna wokół elementów aparatu ortodontycznego może doprowadzić do powstania odwapnień (białych plam), próchnicy i chorób przyzębia.

Czytaj więcej
Standard Post with Image

Higiena mostów protetycznych

Higiena mostów protetycznych to wyzwanie dla ich użytkowników. Artykuł przedstawia podstawowe zasady czyszczenia okolic mostów i koron, a także odpowiednie instrumenty do zastosowania w tym celu.

Czytaj więcej

Gdy ma czas wolny, bierze plecak i wraz ze swoimi kolegami sprawdza w górach ile zostało jeszcze kondycji z dawnych lat.

W drodze na Granaty 2020

Certyfikaty i szkolenia:

Nasz zespół